X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

WordPress Şifremi Unuttum, WordPress Şifre Sıfırlama.

AnasayfaYazılarWordPress Şifremi Unuttum, WordPress Şifre Sıf...

Merhaba,

WordPress şifrenizi unuttuysanız, şifre sıfırlama butonu çalışmıyorsa da üzülmenize hiç gerek yok bu yazımızda size nasıl WordPress şifrenizi kolay yoldan sıfırlayabileceğinizi göstereceğiz.

En hızlı ve kesin çözümlerden biri veri tabanınız üzerindeki kullanıcı bilgilerini değiştirmektir. Bunun için tabii ki WordPress veritabanınıza erişim sağlayabiliyor olmanız gerekiyor fakat nasıl erişeceğinizi bilmiyorsanız bu konuda hizmet aldığınız hosting yani barındırma sağlayıcınızdan bizden hizmet alıyorsanız da iletişime geçerek bizden destek alabilirsiniz.

1) İlk önce WordPress sitenizin hangi veri tabanına ait olduğunu öğrenmeniz gerekiyor. Yanlış bir veri tabanı üzerinde değişiklik yapmak istemezsiniz, eğer nasıl bulacağınızı bilmiyorsanız “WordPress kurulu veri tabanı hangisi” adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

2) Hosting (Barındırma), sunucu üzerinde hangi web paneli kullanıyorsanız hiç fark etmez web panelinize giriş yaptığınızda veritabanları bölümünden phpMyAdmin butonuna tıklarak PhpMyAdmin’e ulaşabilirsiniz. Hiç bilmiyorsanız en kolay şekilde veritabanınıza böyle giriş yapabilirsiniz.

3) Sol tarafta iki adet buton göreceksiniz. Sitenizin veri tabanını seçin ve “+” işaretinin üzerine tıklayın.

4) Açılan listeden (genelde en aşağıda olur) “wp_users” seçeneğine tıklayın. Burada kullanıcı bilgilerinize erişebilirsiniz.

5) Sıfırlamak istediğiniz kullanıcının olduğu satırda yer alan “user_pass” sütununun üzerine çift tıklayınız. Burada yer alan kodu “f13cebcda3c62921637ce6e4fe0e3ebb” kodu ile değiştirin.

6) Yeni şifreniz “aslanhosting123” şeklinde değiştirilmiştir.

Yeni şifreniz ile siteniz.com/wp-admin kısmından girebilirsiniz kullanıcı adınız aynıdır. eğer kullanıcı adınızı bilmiyorsanız “WordPress Admin Kullanıcı Adımı Unuttum” adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

WordPress panelinize giriş yaptıktan sonra şifrenizi istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Ücretli olarak şifre ve kullanıcı adı sıfırlaması/değiştirilmesi yapmak için tıklayınız.


Billing Automation by WISECP
Top